Jezdobře

Kdo jsem

Jídlo nejsou jen kalorie, jsou to také informace. Informace, které říkají tvému tělu, jak se má chovat. Je to účinný nástroj, který může změnit tvé zdraví, míru tvé energie a celý tvůj svět.

Dr. Mark Hymann, The Institute of Functional Medicine

Dr. Ing. Leona Paulová

Vystudovala jsem Fakultu potravinářské a biochemické technologie VŠCHT Praha, kde jsem absolvovala i doktorský program a mnoho let zde učila studenty v bakalářském a magisterském studiu. Vždycky jsem věděla, že to, co jíme, významným způsobem ovlivňuje zdraví a celkovou pohodu člověka a kvalitu jeho života, proto jsem se po letech strávených v univerzitním prostředí rozhodla využít své znalosti z oblasti biochemie, potravinářské technologie a výživy k tomu, abych pomohla ostatním pochopit, že změnou stravovacích návyků mohou významně ovlivnit kvalitu svého života. Mým cílem je pomoci klientům, aby nejen zhubli, ale aby si dosaženou váhu v pohodě udrželi, zlepšili své zdraví, nalezli rovnováhu mezi fyzickou a psychickou stránkou života, cítili se zdraví, vitální a plní energie.

Ačkoli mě práce s klienty velmi těší, snažím se značnou část svého času věnovat i tomu, abych se dále vzdělávala a sledovala nejnovější vědecké informace z oblasti výživy. V mezinárodní vzdělávací organizaci  Nutrition Network, platformě vytvořené skupinou lékařů a určené pro vzdělávání osob ve zdravotnictví jsem absolvovala následující programy:  Nutrition Network Advisor Training (2019), Essential Coaching Skills (2019), Low Carb High Fat Diet for Dietitians  (2023) a Diabetes Revearsal (2024). V současné době zde studuji kurz Obesity Risk and Reversal. Zároveň se certifikuji v oboru Sleep, Stress Management and Recovery ve vzdělávacím institutu Precision Nutrition.   Kromě toho se věnuji přednáškové činnosti pro odbornou i širokou veřejnost. Jsem autorizovaná osoba pro profesní kvalifikaci Výživový poradce (69-042_N)  a v tomto oboru nabízím vzdělávací kurzy těm, kteří se chtějí věnovat výživovému poradenství jako profesi. 

Jsem přesvědčena, že změnou stravovacích návyků lze ovlivnit nejen množství tuku, které v těle máme, ale i to, jak naše tělo funguje, jestli je zdravé a má dostatek energie. Strava nejsou jen kalorie, ale jsou to i informace, které tělu, dávají pokyny, které metabolické dráhy má aktivovat, které enzymy má syntetizovat a které hormony produkovat. Když svému tělu dáme potraviny, které jsou pro něj přirozené, omezíme  množství volných sacharidů  a budeme konzumovat  kvalitní, minimálně technologicky zpracované potraviny,  nastoupíme cestu, která vede k trvalé úpravě váhy a zlepšení mnoha zdravotních problémů. Projeví se tosnížením zánětlivosti, stabilizací hladiny glukózy v krvi, zlepšením stavu zažívacího traktu a chronických zažívacích potíží, snížením únavy, zlepšením kognitivních funkcí a celkového stavu organismu. Tento předpoklad mi potvrzují výsledky mnoha mých klientů, ať už subjektivní nebo podložené krevním rozborem. 

Vždy respektuji vaši aktuální kondici, zdravotní stav i životní styl. Dietní program vytvářím individuálně tak, abyste příjemným způsobem dosáhli svého vytyčeného cíle. Vysvětlím vám, jak vaše tělo funguje a jak reaguje na různé typy potravin a pomohu vám najít zdravý způsob stravování, který je vhodný právě pro vás. Pomohu vám zorientovat se v často rozporuplných informacích o výživě, které jsou často chaoticky veřejně prezentovány. Naučím vás, že zdravé jídlo může být pestré a chutné a že začlenění nový návyků může být nejen ozdravné, ale i uspokojující a zábavné. Zjistíte, že dieta nemusí být jen jednorázová, nepříjemná a omezující záležitost, ale že je to začátek zajímavé cesty, která vás dovede k novému životnímu stylu, lepšímu zdraví a dobrému pocitu z vlastního těla. 

Obraťte se na mne, pokud hledáte odpovědi na některou z následujících otázek:

  • Jak se mám zbavit přebytečného tuku?
  • Jak se zbavím závislosti na sladkém?
  • Jak se mám zbavit častého hladu?
  • Jak mohu snížit hladinu cukru v krvi?
  • Jak se mohu zbavit chronických zažívacích potíží?
  • Co mám udělat, abych nebyl(a) po jídle ospalá?
  • Co mám udělat, abych se cítil(a) lépe?
  • Co mám udělat, abch měl(a) více energie?
  • Co mám udělat, abych zlepšil(a) své zdraví?
  • Co mám udělat, abych ulevil(a) svým zatíženým kloubům?
  • Proč jsem po přechodu začala přibírat?
  • Jaké jídlo mám připravovat svým dětem (nebo celé rodině)?
  • Jak moje tělo funguje a jaká strava mu prospívá?
  • Co mám udělat, když jsem hubnul(a) a teď stagnuji?
  • Co mám dělat, abych zhubla po porodu?
  • Všechno vím, ale přesto stagnuji. Proč?
  • Doteď mi to fungovalo, ale najednou už ne. Proč?
  • Jak se mám vyznat ve všech těch informacích o „zdravé stravě“?

Vysoká škola chemicko-technologická, Fakulta potravinářské a biochemické technologie – magisterské studium, 1992 – titul Ing.

Vysoká škola chemicko-technologická, Fakulta potravinářské a biochemické technologie – doktorské studium, 1995 – titul Dr. 

Držitelka osvědčení o získání profesní kvalifikace 69-042_N Výživový poradce

Autorizovaná osoba pro profesní kvalifikaci Výživový poradce, 2023

It’s my life! Poradce pro ketodietu, 2016

Dietsystem, kurz Sestavování jídelníčku, 2018

Nutrition Network – kurz Nutrition Network Advisor Training, 2019

Nutrition Network – kurz Essential Coaching Skills, 2019

Nutrition Network – kurz Low Carb High Fat Diet for Dietitians, 2024

Nutrition Network – kurz Diabetes Revearsal, 2024

Nutrition Network – kurz Obesity Risk and Reversal – studuji

Precision NutritionSleep, Stress Management and Recovery Coaching Certification – studuji

Získané informace se snažím předávat dál, v roce 2019 jsem se stala garantem rekvalifikačního programu Poradce pro výživu akreditovaného MŠMT, ve kterém se svými kolegy připravuji zájemce z řad odborné veřejnosti na dráhu výživového poradce (69-042_N). Jsem autorizovanou osobou pro tento obor, můžete u mě složit státní zkoušku.  Kromě toho pořádám přednášky pro veřejnost i firmy na téma zdravého životního stylu. Vybrat si můžete z následujících témat, případně se dohodnout na jiném tématu, které vás zajímá. Přednášky lze objednat přes objednávkový formulář.  

Témata:

Jak strava a životní styl ovlivňují moje zdraví? 

Proč se v těle ukládá tuk a jak se ho zbavit?

Proč mám chuť na sladké a jak s tím přestat?

Jsou tuky opravdu špatné? Které si mám vybrat?

Jak spolu souvisí zdraví střev a fungování těla?

Vyplňte následující údaje a já se vám obratem ozvu

Děkuji za Váš zájem

V nejbližší době se vám ozvu